Stadion Klubu Piłkarskiego Legia został zaprojektowany w taki sposób, aby stał się areną typu „elite”, tj. był wyposażony w minimum 30 tys. miejsc siedzących dla widzów a dodatkowo również miejsca dla dziennikarzy (dla rozgrywek pucharu UEFA, czy Ligi Mistrzów). Wszystkich miejsc jest ponad 34 tys.
Dzięki tym decyzjom powstała możliwość ograniczenia wysokości i „ukrycia” stadionu w parku, przez co możliwe będzie zachowanie stosownej proporcji w stosunku do Zamku Ujazdowskiego, jak i możliwość stworzenia wokół stadionu przestrzeni pozwalającej na jego „rozładowanie” po zakończeniu imprez. Duże znaczenie ma też możliwość optymalnego funkcjonowania obiektu, zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym.
Główna płaszczyzna poruszania się widzów umieszczona została na okalającej stadion promenadzie usytuowanej na poziomie +7,00m nad poziomem terenu. Wzdłuż promenady zlokalizowane zostały wejścia na trybunę dolną i górną, kioski gastronomiczne, toalety oraz pomieszczenia pomocy lekarskiej i policji. Dla widzów o wyższych wymaganiach jakościowych przewidziano na dwóch poziomach 39 boksów o łącznej pojemności minimum 424 miejsc , z wydzieloną częścią widowni oraz trybunę honorową dla 1.585 osób wraz z bezpośrednim zapleczem restauracyjnym.
Dwukondygnacyjną przestrzeń pod dolnym poziomem trybuny zachodniej wykorzystano na pełne zaplecze gastronomiczne, szatnie, sale ćwiczeń, pomieszczenia odnowy i klub sportowców oraz szatnie obsługi, centrum prasowe i główny podjazd dla VIP. Podjazd dla zawodników przewidziany jest od ul. Łazienkowskiej w odseparowaniu od publiczności.
Przestrzeń pod trybuną wschodnią i południową zajmuje garaż na ok. 780 samochodów osobowych. W dwukondygnacyjnej części pod trybuną północną (wzdłuż ul. Łazienkowskiej) przewidziano muzeum klubu, sport bar, sklep z artykułami dla fanów „Legii” oraz centrum odnowy biologicznej.