Bryła budynku nowoprojektowanego łączy budynek istniejący z ul. Reymonta kontynuując wewnętrzny pasaż. Głównym wyzwaniem projektowym była bliskość ulicy i mało przestrzeni przed obiektem do jego dobrego wyeksponowania. Problem ten jednak przyczynił się do znalezienia oryginalnego rozwiązania w postaci przestrzennej elewacji.
Forma architektoniczna została zdefiniowana po analizie otoczenia budynku. Określono na tej podstawie front budynku od strony ul. Władysława Stanisława Reymonta. Tam zlokalizowano szklaną fasadę z witrynami sklepów i głównym wejściem. Front tworzą elementy z aluminium, które zmieniają swoją geometrię i tworzą ciekawą plastykę widoczną nawet w dużym skrócie perspektywicznym. Ważne było stworzenie atrakcyjnej fasady widocznej zarówno z perspektywy prowadzącego pojazd jak i pieszego.
Główna fasada budynku zmienia swój wygląd w zależności od punktu obserwowania. Dodatkowo jej geometria podkreślona jest przez oświetlenie. Zatem budynek widziany w nocy prezentuje się inaczej. Całość sprawia, że jest to bardzo dynamiczna wizualnie fasada, która z punktu widzenia miasta tworzy atrakcyjną pierzeję.
Fasada od strony północnej i południowej zaprojektowana została z powtarzających się pilastrów co miało nadać jej elegancji i spokoju. Od strony sądu dodatkowo występuje szklenie dzięki czemu podnosi rangę tego miejsca. Od strony południowej i wschodniej pomyślana była jako monochromatyczna, dzięki czemu wtapia się w otoczenie.
Budynek proponuje spójną architekturę. Jednocześnie próbuje odpowiedzieć poprzez rozwiązania detalu i dobór materiałów na swoje sąsiedztwo. Za każdym razem definiując się w nieco inny sposób.