22 maja 2024

I miejsce w konkursie na projekt budynków na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury!

Nasze biuro we współpracy z HPP Architekten, zajęło pierwsze miejsce w konkursie na projekt budynków na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury.

Punktem wyjścia w kształtowaniu koncepcji architektonicznej zespołu budynków było odczytanie „kodu tożsamości lokalnej” miasta Piaseczno. Wszystkie zaobserwowane przez nas elementy, które stanowią o tożsamości miejsca, zostały w projekcie zreinterpretowane i dostosowane do współczesnych potrzeb oraz nowych funkcji.
 
Główną ideą projektu jest dążenie do wykreowania miejsca spotkania, pracy oraz rozwoju, otwartego na miasto i park. Projektowany kompleks budynków składa się z dwóch części – etapów. Każdy z etapów posiada swoje najważniejsze miejsce - „serce”. W przypadku Centrum Kultury jest to foyer, natomiast dla Urzędu Miasta - sala obsługi. Lokalizacja tych miejsc w przestrzeni przejść między parkiem a miastem, zapewnia faktyczne "zszywanie" tkanki miejskiej z terenami zielonymi poprzez funkcje, które stają się atraktorami, przyciągającymi potencjalnych użytkowników.
 
Zespół konkursowy: Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, Remigiusz Otrzonsek, Piotr Bury, Anna Okoń, Piotr Słomianowski, Nicole Piasecki, Jakub Pieńkowski
 
Wiecej informacji o konkursie i wynikach, mozecie Państwo przeczytać na stronie konkursu [LINK]
Polityka prywatności i prawa autorskie